577ZOBRAZENÍNejnavštěvovanějším místem i co do počtu ubytovaní v Maďarsku je bezesporu Balaton. Ne pouze samotné jezero, ale i místa, také města v jeho bezprostředním okolí. V jezeře je voda v létě příjemně teplá, mívá obvykle kolem 22 stupňů, je velmi čistá a koupání je příjemné pro každého, neobjeví se zde žádný mořský ježek či jiná vodní příšerka, která by vám mohla ubytování na Balatonu znepříjemnit.

 Nejvhodnější dobou ke koupání a ubytování na Balatonu jsou tři letní měsíce, během nichž je teplota vody zřídkakdy nižší než 22 ºC. Jezero je sladkovodní, takže se v něm mohou bez obav koupat i lidé s přecitlivělou pletí.

Teplota vody v létě dovršuje 20°C až 26°C, ráno a navečer zde překračuje teplotu vzduchu. Také lázně a bahenní zábaly uklidňují podrážděné nervy, také pomáhají při chudokrevnosti a únavě.

Balaton ubytování a zábava

Pokud už budete mít dost vody, na pobřeží se nachází spoustu jiné zábavy. Nadarmo se neříká, že Balaton je perlou Maďarska a Maďaři se usilovně starají, aby této své pověsti dostáli, a aby z ubytovaní na Balatonu odjížděli turisté spokojeni, se spoustou hezkých zážitků a pochopitelně – aby se sem rádi vraceli. Místní dělají vše pro to, aby se tu žádný návštěvník nenudil. A také aby se zde dobře na Balatonu ubytoval, najedl a napil.