586ZOBRAZENÍ

Chorvatsko (chorvatsky říkáme - Hrvatska) je nástupnický stát bývalé Jugoslávie, který se nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy. Sousedí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou. Hlavním městem je pak Záhřeb.

Dovolená Chorvatsko 

je oblíbenou dovolenou českých turistů, a to zejména vzhledem k poloze a tedy blízké vzdálenosti od ČR. Nejvíce se chorvatsko navštěvuje autem, levnější variantou může být autokar a naopak nejdražší letecky. Nyní můžete do Chorvatska vycestovat pohodlně i vlakem a to i se svým vozem. Oblíbené Jadranské moře! – velkou jistotou Jadranu je průzračné teplé moře, klid, nádherná příroda a milí obyvatelé.

Chorvatsko je stále nejžádanějším místem pro strávení dovolené českých turistů. Splňuje kritéria pro ideální dovolenou. V Chorvatsku najdete vše, co hledáte pro svou příjemnou dovolenou – čisté moře, velký výběr apartmánů v soukromí, kvalitní hotely, dobré jídlo a pití, velké množství možných výletů, klidná letoviska i živější, dostupnost autem a přijatelné ceny za pobyt.

 Celé Jadranské pobřeží s četnými ostrovy je velmi lákavé - města Rijeka, Split, Zadar, Makarská riviéra a další, dále ve vnitrozemí možnost navštívení Plitvických jezer - soustava jezer ve vápencové krásně zelené krajině.

Tipy na výlety

K shlédnutí šikmé věže nemusíte až do Itálie ! Chorvatská Istrie má totiž svou šikmou věž – zvonici v Završju, vysoká je 22 metrů a nakloněná je 40 centimetrů.

Vápencový ostrov Dugi otok - se slaným jezerem Mir.

Ostrov Cres ( Krk ) zde se nachází město Osor, které je zvláštní tím, že je celé jako muzeum, zde naleznete památky z doby bronzové.

Rijeka - zde se pořádají karnevaly, které patří ke třem nejatraktivnějším v Evropě ( období jara ).

Milovníci vín by měli navštívit město Ilok, které se nachází na východu Chorvatska a je proslulé výrobou vína Traminac.

Města Split a Dubrovník - by pak neměl vynechat žádný turista, jsou to nádherná historická města.