622ZOBRAZENÍ

Disneyland Paříž 

byl vybudovaný v roce 1992 , nabízející celodenní zábavu nejen pro děti, ale také hlavně i pro dospělé. Je zde mnoho až neuvěřitelných atrakcí – od pohádkového hradu pro děti, průvodu Walt disney postaviček, několikrát týdně zde probíhají ohňostroje a noční elektrické show, setkání s úplně jako živou postavou čísla 5 žije, po plavbu v pirátském hradu až do prostor skýtajících atmosféru natáčení filmů (hořící kamión,vykolejený padající vlak ,divadla,filmy…atd, a to v druhém parku, který se nachází hned vedle.

 

Do druhého parku nazývajícího se jako Studio Walta Disneye se ale platí vstup zvlášt. Oba parky však během 1 dne stihnout nelze, nebo potom velmi rychlou chůzí. Disneyland není levnou záležitostí, ať už se jedná o vstup, jídlo nebo suvenýry. Opravdu ale lze říci, že vynaložené výdaje stojí za to. Disneyland Paříž - je opravdu obrovský park - za 1 den lze zřídka zvládnout všechny atrakce.

Můžete zde využít ubytování v hotelech uvnitř areálu parku, díky tomu budete mít vstup po celou dobu zdarma. A pokud navštívíte Disneyland od pátku do neděle, budete platit dražší vstupné než při návštěvě ostatních dnů v týdnu. Po areálu celého Disneylandu jezdí vláček. Pokud se svezete tak si zkrátíte cestu od jedné atrakce k druhé.

Disneyland Paříž - Vesnička Disneyland Ve vesničce nalezneme 5 hotelů, restaurace, kluby a obchody, suvenýry, atd...

 Co zde naleznete

Studia Walta Disneye

Druhý park Studia Walta Disneye naleznete v blízkosti

Studia, ilustrující jak se vytvářejí hrané i animované filmy a televizní pořady – otevření březen r. 2002.

 

 

Vstupenky

Vstupenka do parku na níž můžete chodit na všechny atrakce, nikde už neplatíte. Jednodenní vstupenka vyjde zhruba na 1000 – 1400 Kč. Vícedenní vstupenky jsou cenově zvýhodněné. Pokud plánujete bydlet v některém z hotelů v Disneylandu, vstupné už hradit nebudete. Nicméně hotely jsou tu dost předražené. Doporučuje se koupit vstupenku již dříve – např. přes internet, či přímo v Paříži v Disney obchodě (hračkářství), vzhledem k velkým frontám na vstupenky na místě.