568ZOBRAZENÍ

 

Thajské království

se nachází v jihovýchodní Asie a rozprostírá se na rozloze 513 tis.km2, žije zde asi 60 milionů obyvatel. Většina však žije v Bangkoku a centrální nížinné části. Bangkok je hlavním městem a je nazýván „městem andělů“, další významná města Thajska jsou – Chiang Mai, Sukhothai, Ayutthaya, Nakhom Ratchasima neboli Khoral a další.

Dovolená Thajsko - jen těžko shledáme tak půvabnou zemi, která je také exotická, krásná, přívětivá, plná přírodních krás a historických památek, a k tomu velmi levná. Dovolená zde může být opravdu jedinečná, jelikož Thajsko je v mnoha směrech originální a plné protikladů.

Zde v Thajsku skutečně platí, že každý si zde něco najde. Lze navštívit džungli deštného pralesa, domorodé vesničky na hornatém severu, malebnou krajinu rýžových polí nebo tropické ostrovy plné palem s přenádhernými plážemi.

Bangkok

má také i přes svůj nepřetržitý chaos určitý šarm a velké kouzlo. Hlavně zdejší paláce, které jsou pro nás evropany úchvatné př. Královský palác.. Vůbec Buddhismus na vás zde mile působí .Sami Thajci jsou velmi přátelští a strašně příjemní skromní lidé.

 


Navštěvovaná místa

Bangkok, Khao Lak, Ko Bulon, Ko Chang, Ko Phangan, Ko Samui, Koh Lanta, Koh Samet, Koh Tao, Krabi, Phi Phi Island, Pattaya, Phuket.

 


Phuket - největší ostrov Thajska

Phuket je největším ostrovem Thajska. Leží v Andamanském moři a s pevninou ho spojuje most. Phuket leží přibližně 700 km jižně od Bangkoku a je nazýván nejdražším thajským letoviskem. Zdejší pláže pokrývají západní pobřeží ostrova a díky pozvolnému přístupu do vody jsou na koupání naprosto ideální. Noční život a možnosti nákupů jsou zde také vyhledávány. Máte zde možnost vidět zdejší opice a projet se na slonech.

Doklady

Při vstupu na území Thajska je vyžadován cestovní pas platný minimálně šest měsíců po vstupu na území Thajska a vízum.