520ZOBRAZENÍ


Původně přístav je dnes jedním z nejnavštěvovanějších letovisek v Egyptě. Během deseti let zde vyrostlo bezpočet moderních hotelů, restaurací a obchodů i sportovní zázemí s tenisovými kurty či golfovými hřišti. Egypt Sharm El-Sheikh je stále více populárnější letovisko na Sinajském poloostrově. Je zde totiž pro milovníky potápění několik přilehlých podmořských rezervací.

 

 

Nejznámější podmořská rezervace nazývána - ,,Ras Mohamed,, 

jsou zde ideální podmínky pro turisty, toužící obdivovat drsnou krásu zdejší přírody, ale zejména nezapomenutelné bohatství podmořského života. Ve vzdálenosti několika desítek metrů od mořského břehu se tyčí takřka nepřetržitě v délce 80 km směrem do Akabského zálivu přenádherný korálový útes.

Přirozeným centrem letoviska Sharm el Sheik je v posledních letech známá pláž Naama Bay, kde je vybudováno rozsáhlé moderní turistické centrum s promenádou u pobřeží, jejíž návštěvu v podvečer nebo kdykoliv zaujme velké množství obchodů, barů, restaurací a zábavních možností včetně jízdy na velbloudech.

 

 

Počasí

Podnebí je zde typicky pouštní, suché a teplé ( v létě denní teploty velmi často převyšují 30°C ) se značnými rozdíly mezi dnem a nocí (s ohledem na členitý horský reliéf může být rozdíl denních a nočních teplot v extrémních případech i přes 20°C). Zcela vlhčí počasí je zde v zimě při pobřeží Středozemního moře na severu poloostrova, ale i na jihu může zapršet.