623ZOBRAZENÍ

Relativní podíl městského obyvatelstva: 26

Počet obyvatel na 1 lékaře: 2439

Procento populace, které je gramotné: 52%

Zemědělství: pěstování pšenice, prosa, čajovníku, jutovníku, luskovin, sezamu, banánovníku, ovoce, zeleniny, cukr. třtiny, podzemníce olejné, indického koření, chov skotu, buvolů, koz, ovcí, rybolov

Nejvyšší hora: Kangčhendoza - 8.598 m n. m

Nejnižší bod: Indický oceán - 0 m n. m

Nejdelší řeka: Ganga (2.510 km)

Největší město: Bombaj (13.500.000 obyvatel)

Přírodní nebezpečí: sucha, záplavy, bouře, zemětřesení

Přístaviště: Chennai (Madras), Cochin, Jawaharal Nehru, Kandla, Kolkata (Calcutta), Mumbai (Bombay), Vishakhapatnam

Náboženská příslušnost: muslimové 11%, hinduisté 85%, sikhové 0%, ostatní 0%, křesťané 0%

Indie, zabírající velkou část indického subkontinentu, se rozkládá na jihu Asie od 8° až k 37° severní šířky. Na severu je od svých sousedů dělena Himálajským pohořím; indický subkontinent, který směrem na jih probíhá do špičky, je obklopen Indickým oceánem: na západě Arabským mořem, na východě Bengálským mořem. Indií protékají tři velké řeky Indus, Ganga a Brahmaputra.

 


Oblíbené destinace v Indii :

Jaipur je hlavní město indického státu Rajasthan. Je známé i jako Pink City, tedy růžové město. Turisté rádi navštěvují pevnost Amber, kde můžete jezdit na slonech, dále prohlídka Havá Mahal neboli Palác větrů. Jaipur je místo k objevíte indické zvyky a tradice.

Nové Dillí je hlavní městem Indie. Nové Dillí bylo založeno na jih od Starého Dillí, přesto se zde nachází mnohé památky jako observatoř Jantar Mantar nebo zahrady Lodi Gardens.

Bengalúru se nachází na Dekánské plošině a je to hlavní město indického státu Karnátaka. Do roku 2006 se pro město používal název Bangalore.  Město je plné zeleně, nachází se zde mnoho parků včetně parku Lal Bagh, kde je známá osvětlená botanická zahrada.

Mumbai (Mumbaj) - dříve známá pod názvem Bombaj. To je největší Indické město. Město se nachází na západním pobřeží a je to největší přístav Indie. Mumbai je velice kosmopolitní město, které může nabídnout turistům různé zážitky. Nachází se zde dvě památky UNESCO, mnohé galerie a muzea, zoologické zahrady, parky, chrámy, bazary, pláže a mnohé další zajímavosti.

Hyderabad nebo Hajdarábád, doslovně přeloženo jako „Hajdařino město“, je hlavní město indického státu Ándhrapradéš. Město je bohaté na historické a architektonické památky. Je zde vidět indická kultura a tradice. Hyderabad byl založen před 500 lety a je nejrychleji rostoucí město v Indii.

Svět Indie

Indie je obrovská a rozmanitá. Jsou to vysoké hory, náhorní plošiny, písečné pouště, čajové plantáže, tropické deštné pralesy, dlouhé divoké pláže, palmy ...... To vše zdobí prastaré hinduistické a budhistické chrámy. V Indii se téměř před 5000 lety zrodila čtyři významná náboženství – hinduismus, budhismus, džinismus a skihismus. Je to tajuplná země s bohatou historií, maharádžové, stoveky bohů, krásné paláce a chrámy. Je to také země bohatství vedle chudoby.