24ZOBRAZENÍ


Nákupní ráj pro módy milovné ženy i muže – to je město Mnichov, jedno z evropských center s prestižními módními přehlídkami.

 

Co a kde tady najdete? Dá se říci, že naprosto všechno, od nejnákladnější hautecouture po výstřední modely. Mnichov nabízí dokonalé podmínky pro příjemný nákupní den – či dva. Prvním místem, kam se musíme vydat,je centrální pěší zóna na Starém Městě (Kaufingerstrasse,Neuhauserstrasse, Marienplatz, Rosenstrasse). Tady najdete filiálky známých módních řetězců, boty a doplňky. V ulicích kolem Marienplatzu jsou nejlepší sportovní obchody z celého města.

Typické pro Mnichov jsouhlavně malé obchůdky v centru města i jeho bezprostředním okolí –také tady hledejte klobouky, deštníky, rukavice, a další doplňky.V půvabných pasážích a dvorech jsou skvělé butiky a klenotnictví. Promodely haute couture se vydejte do Maximilianstrasse a Theatinerstrasse, funky a extravagantní modely najdete v mnoha městských nákupních galeriích(Gärtnerplatz a Glockenbachvi­ertel). Na Sonnenstrase koupíte kostýmy,typické bavorské dirndly, dětské oděvy, metráž; jsou tu i zajímavé avyhledávané second handy a butiky módních návrhářů.