20ZOBRAZENÍ


Máme za sebou neuvěřitelně dlouhou a studenou zimu. A všichni už přitom, bez nadsázky, určitě sníme o slunci, teple a hlavně po koupání v moři...

A věřte, nevěřte, blíží se čas zasnít se o své letošní dovolené opravdu vážně.

Pokud si chcete dovolenou opravdu vybrat a ne jen paběrkovat, co zbylo po slunce chtivých nedočkavcích, neváhejte. Na internetu již dnes čekají aktuální katalogy cestovních kanceláří pro letošní léto. A navíc, pokud přijdete včas, můžete získat i zajímavou slevu v podobě nabídky „first minute".

Slunce, moře, olivy a historie - to je Řecko!

Řecko je jedním z nejjižněji položených států Evropské Unie a to pro nás, jako pro turisty znamená, že nebudeme potřebovat pas, žádná doplňková očkování a přitom máme téměř devadesáti procentní jistotu, že naše dovolená bude plná tepla a zářícího sluníčka.

Tato země s tisíciletou historií nabízí kilometry a kilometry pláží, od oblázkových až po písečné, pevninu i ostrovy, úžasnou a pestrou kuchyni a hlavně svou tradiční pohostinnost.


Je libo penzion nebo luxusní hotel?

Ať už toužíte po dovolené v luxusu drahého hotelu či jen chcete strávit týden či dva v poklidné atmosféře rodinného penzionku, pak věřte, že Řecko vás okouzlí.

Obrázek vpravo, ostrov Naxos, Agios Prokopios (HOTEL LAGOS MARE)

Přes den se nechejte hýčkat sluncem u moře či bazénu, v podvečer si ale rozhodně nenechte ujít atmosféru nespočetných taveren a restaurací provoněných grilovaným masem, rybami, sýrem a oregánem. O jídle, jaké okusíte v Řecku se vám bude ještě dlouho zdát. Jako oběd, který není drahý a plně zasytí vyzkoušejte nabídku stánků, třeba tiropitu (koláč z listového těsta a balkánského sýra). Pro horké večery se zase nejlépe hodí malé pražené rybičky, či grilovaná chobotnice s "choriatiki" salátem, bílým chlebem a dobrým místním vínem.Vyzkoušejte Řecko a nechte se zlákat jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací letos i vy!

Řecko - Řecko, Kréta, Stalis (HOTEL ALEXANDER BEACH)