175ZOBRAZENÍ


Blíží se léto a najednou řešíme rodinnou dovolenou s dětmi? Uvažujete-li o rodinné dovolené u moře, musíte zvážit řadu důležitých okolností včetně rozhodnutí, do které země odjet anebo letět. Zájezdů k moři, např. do Řecka, Turecka, Chorvatska, je na internetu poměrně hodně. Bohužel s jedním velkým ALE. Většinou vyjde cena zájezdu mnohem dráž, než podobná dovolená s dětmi v ČR. Přestože zde nenajdete moře, pobyty u vody v Česku jsou také velmi zajímavé a přinášejí celou řadu výhod.

Padne-li tedy rozhodnutí o strávení krásné a zároveň levné dovolené v České republice nebo na Slovensku, budete stát před otázkou, kam vyrazit a jaké ubytování zvolit. Zvlášť obezřetní byste měli být při plánování rodinné dovolené s malými dětmi. Hotely, penziony, chaty nebo chalupy najdete rychle, ale jak se zorientovat v tak velké nabídce? V tomto případě pomůžou vyhledávače dovolené a zájezdů jako např. New Travel.cz anebo slevové portály. V posledních letech jich vzniklo opravdu hodně a mezi nejznámější z nich, specializujících se jen na cestování, patří například NewGo.cz. Využít se samozřejmě dají i cestovní kanceláře. Na slevových portálech najdete mnohdy velmi zajímavé slevy na pobyty s dětmi. Tyto nabídky navíc velmi často zahrnují pobyt pro dítě ZDARMA nebo za zvýhodněnou cenu.


Ubytování s dětmi

S dětmi můžete vyrazit na víkend nebo rovnou na týdenní či několikatýdenní dovolenou. V Čechách a na Moravě je cestování s dětmi pohodlné, protože nemusíme řešit, co s dětmi v letadle anebo při dlouhých cestách. Kvalita ubytovaní má v Česku rostoucí tendenci a ve srovnání se zahraničím má mnohdy i vysokou úroveň v poměru cena a kvalita. Velký zájem rodin s dětmi je o zlevněné pobyty u vody a na horách. A to platí i pro nejmenší děti a miminka.

Kam na dovolenou s dětmi?

Tipů jak strávit dovolenou s dětmi v Česku a na Slovensku je hodně. Mezi nejoblíbenější místa dovolených v Česku patří Šumava, Krkonoše, Jižní Čechy, Lipno, Třeboň, Jižní Morava a Podyjí, Beskydy a Jeseníky. Na Slovensku pak Vysoké a Nízké Tatry, Malá Fatra a termální oblasti jako Podhajská, Bešeňová a Tatralandia. Zvlášť nově vystavené termální lázně plné tobogánů, skluzavek, brouzdališť a vyhřívaných bazénů jsou obrovskou zábavou pro děti.

V prázdninových pobytech, kdy nám počasí nejvíce přeje, můžeme také zvolit aktivně strávenou dovolenou plnou sportu a zábavných her. Ale českou krajinu přece jen nejlépe poznáte ze sedla kola anebo při turistických výletech. A pokud vaše děti takovou dovolenou ocení, máte vyhráno. Nenechte si ujít exkluzivní slevy na rodinnou dovolenou a prožijte léto plné skvělých zážitků!