Za golfem na Srí Lanku

Chcete si zahrát Váš oblíbený golf na jednom z nekrásnějších míst planety? Spojit aktivní dovolenou s relaxací na pláži, poznáváním historických památek a panenské přírody? Srí Lanka má pro Vás jedinečné řešení. Vyhlášené resortyLuxusní golfové resorty jsou na Srí ..

Kamčatka, perla východu

První cestovatelé začali objevovat Kamčatku v druhé polovině 17. století. V té době žilo na poloostrově zhruba 25000 obyvatel s kulturou na úrovni doby kamenné. Poslední roky 17. století jsou spojené s objevitelskými pobyty Vladimíra Atlasova, který založil na řece Kamčatce ..

KAMBODŽA

Od 1. století nastal rozkvět mnohých domorodých států pod vlivem Indie. Na přelomu 19. a 20. století byla Kambodža pod francouzskou nadvládou jako protektorát. Během 2. světové války byla okupována Japonskem a po obnově protektorátu součástí Francouzské unie. V padesátých ..

THAJSKO

Ve starověku bylo území osídlováno khmerskými kmeny, v 11. až 12. století se tady usadili Thajové. Ve 13. století zabíralo thajské království Ajuthaj většinu Malajského poloostrova. Začátkem 17. století se o získání nadvlády snažili portugalští kolonizátoři, ale země ..

NEPÁL

Země byla poprvé sjednocena ve 13. století, pak ji v 16. století ovládli Gurkhové, kteří Nepál znovu sjednotili pod svou dynastii, která zemi vládne dodnes. Po britsko-nepálské válce na začátku 19. století území obsadila Británie, která však o století později uznala její ..

TÁDŽIKISTÁN

Ve starověku patřilo území k sousedním říším (Perské, Arabské, Mongolské). V 16. století tu však získal nadvládu Bucharský chanát. Od poloviny 19. století začalo připojování k Rusku. Na konci dvacátých let 20. století vznikla Tádžická SSR v rámci SSSR, v roce 1991 byla ..

PÁKISTÁN

Už ve 3. tisíciletí před naším letopočtem tu vznikaly první státy, od 16. století bylo území součástí britské kolonie v Indii. Po rozdělení Britské Indie v polovině 20. století se země stala nezávislým dominiem, jehož území se skládalo ze dvou částí, z Východního a ..

MALAJSIE

Ve 14. století vládl nad územím sultanát, poté ho dobyli Portugalci, které v polovině 17. století vystřídali Nizozemci. Od 18. století byl stát pod nadvládou Britů jako britský protektorát. Z významných středisek Malajsie byly vytvořeny korunní kolonie - Singapur, Britské ..

JIŽNÍ KOREA

Ke sjednocení země došlo v 7. století. Na konci 16. století země odolala invazi Japonska, ale nastala úplná izolace země, kterou na konci 19. století prolomily Spojené státy americké společně s evropskými velmocemi a bylo vyhlášeno císařství. Po okupaci Japonskem v prvních ..

KLDR

Do roku 1948 je historický vývoj totožný s Korejskou republikou, od tohoto roku se datuje vznik KLDR. Po útoku na Korejskou republiku v padesátých letech probíhala mírová jednání, ale příměří bylo uzavřeno až po několika letech. V čele státu, kde vládne jeden z ..

BANGLADÉ

Bývalá kolonie Velké Británie vyhlásila nezávislosti a vznik nového státu Bangladéš v roce 1971. Prakticky však od svého vzniku jde o stát s převládajícími vojenskými převraty a celkovou nestabilitou. KDY A JAK Bangladéš je země vody, kde často dochází k velkým povodním. ..

AFGHÁNISTÁN

Afghánistán byl odjakživa důležitým obchodním místem, centrem většiny obchodních cest. Právě proto byl středem zájmu sousedních mocností - Persie, Indie i Turecka. Už v 7. století se země stala součástí mocné Arabské říše, ve 13. století byla terčem výpadů Mongolska. ..