Dovolená Thajsko

Thajské království se nachází v jihovýchodní Asie a rozprostírá se na rozloze 513 tis.km2, žije zde asi 60 milionů obyvatel. Většina však žije v Bangkoku a centrální nížinné části. Bangkok je hlavním městem a je nazýván „městem andělů“, další významná města ..

Za golfem na Srí Lanku

Chcete si zahrát Váš oblíbený golf na jednom z nekrásnějších míst planety? Spojit aktivní dovolenou s relaxací na pláži, poznáváním historických památek a panenské přírody? Srí Lanka má pro Vás jedinečné řešení. Vyhlášené resortyLuxusní golfové resorty jsou na Srí ..

Kamčatka, perla východu

První cestovatelé začali objevovat Kamčatku v druhé polovině 17. století. V té době žilo na poloostrově zhruba 25000 obyvatel s kulturou na úrovni doby kamenné. Poslední roky 17. století jsou spojené s objevitelskými pobyty Vladimíra Atlasova, který založil na řece Kamčatce ..

TÁDŽIKISTÁN

Ve starověku patřilo území k sousedním říším (Perské, Arabské, Mongolské). V 16. století tu však získal nadvládu Bucharský chanát. Od poloviny 19. století začalo připojování k Rusku. Na konci dvacátých let 20. století vznikla Tádžická SSR v rámci SSSR, v roce 1991 byla ..

PÁKISTÁN

Už ve 3. tisíciletí před naším letopočtem tu vznikaly první státy, od 16. století bylo území součástí britské kolonie v Indii. Po rozdělení Britské Indie v polovině 20. století se země stala nezávislým dominiem, jehož území se skládalo ze dvou částí, z Východního a ..

MALAJSIE

Ve 14. století vládl nad územím sultanát, poté ho dobyli Portugalci, které v polovině 17. století vystřídali Nizozemci. Od 18. století byl stát pod nadvládou Britů jako britský protektorát. Z významných středisek Malajsie byly vytvořeny korunní kolonie - Singapur, Britské ..

JIŽNÍ KOREA

Ke sjednocení země došlo v 7. století. Na konci 16. století země odolala invazi Japonska, ale nastala úplná izolace země, kterou na konci 19. století prolomily Spojené státy americké společně s evropskými velmocemi a bylo vyhlášeno císařství. Po okupaci Japonskem v prvních ..

KLDR

Do roku 1948 je historický vývoj totožný s Korejskou republikou, od tohoto roku se datuje vznik KLDR. Po útoku na Korejskou republiku v padesátých letech probíhala mírová jednání, ale příměří bylo uzavřeno až po několika letech. V čele státu, kde vládne jeden z ..

BANGLADÉ

Bývalá kolonie Velké Británie vyhlásila nezávislosti a vznik nového státu Bangladéš v roce 1971. Prakticky však od svého vzniku jde o stát s převládajícími vojenskými převraty a celkovou nestabilitou. KDY A JAK Bangladéš je země vody, kde často dochází k velkým povodním. ..

AFGHÁNISTÁN

Afghánistán byl odjakživa důležitým obchodním místem, centrem většiny obchodních cest. Právě proto byl středem zájmu sousedních mocností - Persie, Indie i Turecka. Už v 7. století se země stala součástí mocné Arabské říše, ve 13. století byla terčem výpadů Mongolska. ..

OMÁN

V 7. století bylo území součástí Arabské říše, v 8. století tu vznikl samostatný stát. Během 16. a 17. století byl stát pod nadvládou Portugalců, poté se zemi podařilo osamostatnit a stala se jednou z nejmocnějších na poloostrově. Koncem 18. století v části země Britové ..

LIBANON

Libanon byl nejprve součástí Arabské říše (chálífátu), po jeho dobytí seldžuckými Turky se dostal pod částečnou kontrolou křižáků. Od 16. století do počátku 20. století patřil Osmanské říši. V 1. světové válce byl pod okupací francouzských a britských vojsk, poté ..