Dovolená na slovensku

Slovensko je vnitrozemský stát, který se rozprostírá ve střední Evropě. Do roku 1992 bylo součástí Československa. Podnebí se na Slovensku velmi podobá České republice, a to díky nepatrné vzdálenosti. Ale zpravidla je Slovensko teplejší zemí. Rozprostírá se v mírném ..

Disneyland Paříž

Disneyland Paříž byl vybudovaný v roce 1992 , nabízející celodenní zábavu nejen pro děti, ale také hlavně i pro dospělé. Je zde mnoho až neuvěřitelných atrakcí – od pohádkového hradu pro děti, průvodu Walt disney postaviček, několikrát týdně zde probíhají ohňostroje ..

Balaton

Nejnavštěvovanějším místem i co do počtu ubytovaní v Maďarsku je bezesporu Balaton. Ne pouze samotné jezero, ale i místa, také města v jeho bezprostředním okolí. V jezeře je voda v létě příjemně teplá, mívá obvykle kolem 22 stupňů, je velmi čistá a koupání je ..

Ibiza

Ostrov Ibiza je někdy nazýván jako Španělský bílý ostrov lásky. Nalezneme ho v západní části Středozemního moře v souostroví označovaném souhrnně jako Baleárské ostrovy, které leží necelých 100 km od domovského pobřeží Španělska. Mezi Baleárské souostroví patří ..

Chorvatsko

Chorvatsko (chorvatsky říkáme - Hrvatska) je nástupnický stát bývalé Jugoslávie, který se nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy. Sousedí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou. Hlavním městem je pak Záhřeb. Dovolená Chorvatsko je ..

Památky Španělska

Památky Španělska jsou pro každého turistu velmi velkou výzvou. I ti nejzarytější odpůrci návštěv různých hradů, klášterů nebo historických měst musí po návštěvě Pyrenejského poloostrova uznat, že tu opravdu je co vidět. Včetně starých měst v oblasti Andalusie ..

Sardinie

SardinieSardinie je druhým největším italským ostrovem. Leží v západním Středomoří na půli cesty mezi Evropou a Afrikou a na severu je od francouzské Korsiky oddělena jen úzkým Bonifáckým průlivem. Ostrov je obklopen řadou menších, ale neméně zajímavých ostrůvků, s ..

Tipy na rodinnou dovolenou v České republice

Blíží se léto a najednou řešíme rodinnou dovolenou s dětmi? Uvažujete-li o rodinné dovolené u moře, musíte zvážit řadu důležitých okolností včetně rozhodnutí, do které země odjet anebo letět. Zájezdů k moři, např. do Řecka, Turecka, Chorvatska, je na internetu ..

Pojeďme za sluncem!

Máme za sebou neuvěřitelně dlouhou a studenou zimu. A všichni už přitom, bez nadsázky, určitě sníme o slunci, teple a hlavně po koupání v moři...A věřte, nevěřte, blíží se čas zasnít se o své letošní dovolené opravdu vážně. Pokud si chcete dovolenou opravdu vybrat a ne ..

Poslední sandžak na Balkáně

Města Priboj, Prijepolje, Sjenica či Novi Pazar jsou na mapě znázorňující politické rozdělení světa vyznačena na území Srbska. Pljevlja, Bijelo Polje nebo Rožaje zase na území Černé Hory. Po zřízení pohraničních kontrolních stanovišť mezi oběma zeměmi jsou od sebe nyní ..

Kypr

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři a díky svým přírodním krásám a klimatickým podmínkám je oblíbeným cílem mnoha turistů.Zájezdy na Kypr se realizují v období od května do listopadu. V letních měsících zde teploty dosahují vysokých teplot. Na Kypru ..