Památky Španělska

Památky Španělska jsou pro každého turistu velmi velkou výzvou. I ti nejzarytější odpůrci návštěv různých hradů, klášterů nebo historických měst musí po návštěvě Pyrenejského poloostrova uznat, že tu opravdu je co vidět. Včetně starých měst v oblasti Andalusie ..

Sardinie

SardinieSardinie je druhým největším italským ostrovem. Leží v západním Středomoří na půli cesty mezi Evropou a Afrikou a na severu je od francouzské Korsiky oddělena jen úzkým Bonifáckým průlivem. Ostrov je obklopen řadou menších, ale neméně zajímavých ostrůvků, s ..

Tipy na rodinnou dovolenou v České republice

Blíží se léto a najednou řešíme rodinnou dovolenou s dětmi? Uvažujete-li o rodinné dovolené u moře, musíte zvážit řadu důležitých okolností včetně rozhodnutí, do které země odjet anebo letět. Zájezdů k moři, např. do Řecka, Turecka, Chorvatska, je na internetu ..

Pojeďme za sluncem!

Máme za sebou neuvěřitelně dlouhou a studenou zimu. A všichni už přitom, bez nadsázky, určitě sníme o slunci, teple a hlavně po koupání v moři...A věřte, nevěřte, blíží se čas zasnít se o své letošní dovolené opravdu vážně. Pokud si chcete dovolenou opravdu vybrat a ne ..

Poslední sandžak na Balkáně

Města Priboj, Prijepolje, Sjenica či Novi Pazar jsou na mapě znázorňující politické rozdělení světa vyznačena na území Srbska. Pljevlja, Bijelo Polje nebo Rožaje zase na území Černé Hory. Po zřízení pohraničních kontrolních stanovišť mezi oběma zeměmi jsou od sebe nyní ..

MONACO

HISTORIENejstarší historie Monaka patří Féničanům, kteří tu ve starověku zakládají první osadu. Malý stát později upadá do područí Řeků, Římanů, Kartaginců a Janovanů. V roce 1297 se stává majetkem šlechtického rodu Grimaldiů, kterým patří dodnes. Více než sto let ..

Kypr

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři a díky svým přírodním krásám a klimatickým podmínkám je oblíbeným cílem mnoha turistů.Zájezdy na Kypr se realizují v období od května do listopadu. V letních měsících zde teploty dosahují vysokých teplot. Na Kypru ..

Řecko – moře i historie na jednom místě

Řecko je zemí slunce, vína a oliv. Jedná se o jednu z nejkrásnějších zemí jižní Evropy a není tedy divu, že je také oblíbeným místem pro letní dovolenou. Řecko je považováno za kolébku evropské civilizace, není tedy divu, že se zde nachází nespočet historických památek, ..

TURECKO

HISTORIEPůvodně bylo centrum dnešního Turecka součástí významných říší, například Chetitské říše, Frýgie nebo Perské říše. Už ve druhém století před naším letopočtem však patří Římské říši. Po jejím zániku se historická Byzanc stává centrem ..

UKRAJINA

HISTORIENa území dnešní Ukrajiny zasahovaly ve starověku výboje okolních kmenů, především Sarmatů a Skytů. Později bylo celé pobřeží kolonizováno Řeky. Přibližně v 5. století před naším letopočtem vznikla na pobřeží Azovského moře tzv. Bosporská říše, která se ..

ŠPANĚLSKO

HISTORIEŠpanělsko získalo jméno podle provincie Hispánie, kterou od 2. století před naším letopočtem ovládala Římská říše. Po jejím rozpadu tu vládla anarchie. Jednotlivé germánské kmeny sjednotili až Vizigóti v 6. století, kteří však o necelých dvě stě let později ..

SLOVINSKO

HISTORIESlovanská historie dnešního Slovinska se začala psát v 6. století, kdy se na území tohoto státu začali usazovat první Slované, kteří v té době osídlovali i další oblasti Balkánského poloostrova a východní a střední Evropu. Slovinští Slované však nikdy ..