Batohy

BatohyBatohy jsou jednou z nejdůležitějších součástí outdoorového vybavení – pokud plánujete koupit batoh, vybírejte tedy velmi pozorně. Batoh může být vaším nejlepším přítelem nebo také nejhorším nepřítelem, v závislosti na tom, mezi kterými batohy si vyberete. ..

Indie

Relativní podíl městského obyvatelstva: 26Počet obyvatel na 1 lékaře: 2439Procento populace, které je gramotné: 52%Zemědělství: pěstování pšenice, prosa, čajovníku, jutovníku, luskovin, sezamu, banánovníku, ovoce, zeleniny, cukr. třtiny, podzemníce olejné, indického ..

Panama

Zemědělství: pěstování banánů, rýže, kukuřice, kávovníků, cukrové třtiny, zeleniny, chov dobytka a lov garnátůPřírodní zdroje: měď, mahagonové dřevo, garnátiPrůmyslová odvětví: stavební, zpracování ropy, pivovarnictvíNejvyšší hora: Volcan de Chiriqui (3.478 ..

Kuba

Přístaviště: Cienfuegos, Havana, Manzanillo, Mariel, Matanzas, Nuevitas, Santiago de CubaNáboženská příslušnost: protestanti 3%, ateisté 6%, Románští katolíci 85%Svět Kuba Kuba je největším ostrovem souostroví Velké Antily. Hlavní ostrov je dlouhý 1200 km a místy široký až ..

SVĚT - Nový Zéland

Procento populace, které je gramotné: 99%Zemědělství: pšenice, žito, brambory, luštěniny, zelenina, ovoce, vlna, hovězí maso a mléčné produkty, rybyPrůmyslová odvětví: potravinářský průmysl, dřevařský a papírenský, textilní, bankovnictví, cestovní ruch a těžba ..

Co ctí Mongolové

Protože jsou Mongolové stále v pohybu - pastviště mění čtyřikrát do roka, nelpí na materiálních věcech. Jejich kulturní bohatství je spíše v písních, příbězích, nejrůznějších obyčejích a velice složité etiketě.Dítě ve třech letech prodělává „postřižiny“. ..

Landštejn

Původně románské jádro hradu vystavěli pravděpodobně bavorští páni z Hirschbergu po roce 1200 na obchodní cestě, která procházela nedalekým Pomezím. Ve druhé polovině XIII. stol. získala hrad s panstvím třeboňská větev českých Vítkovců a velkolepé přestavby dávají ..

Hawai

Splněným snem je pro kapitána cestovní kánoe Makali´i Claye Bertelmanna možnost předávat prastaré vědomosti o mořeplavbě mladým havajským studentům. Jejich předkové migrovali po moři celá tisíciletí. Havajci mohou být na tuto svou historii pyšní. Kdo se plaví na kánoi, ..

Mnichov - módní ráj

Nákupní ráj pro módy milovné ženy i muže – to je město Mnichov, jedno z evropských center s prestižními módními přehlídkami. Co a kde tady najdete? Dá se říci, že naprosto všechno, od nejnákladnější hautecouture po výstřední modely. Mnichov nabízí dokonalé ..

Není chudoba jako chudoba

AfrikaObčas by se mohlo zdát, že většině chudých lidí na světě vlastně ani moc nevadí, že jsou chudí. Jde spíš o to, aby nebyli o moc chudší, než jsou jejich sousedé.Když mě Mama Teefa pozvala na čaj k sobě domů, váhala jsem, jestli mám jít. Vzhledem k tomu, že jsem se ..

Exotické destinace

Exotické destinaceDovolená je synonymem relaxace a odpočinku. Kdo by se na dovolenou netěšil. Každý sice tráví dovolenou jiným způsobem (cestování, sport, relaxace na pláži), ale všichni se na ní těšíme a plánujeme tak, abychom si jí nejvíce užili. Pro milovníky cestování ..